1. Anasayfa
  2. »
  3. Blog
  4. »
  5. Eşkina Balık Taşı Ne...

Eşkina Balık Taşı Ne Kadar Kullanılmalı?

Eşkina balık taşı kullanımı da oldukça önemlidir. Dengeli, dozajlı ve programlı kullanmanız sizler için oldukça ehemmiyet taşıyacaktır. Sizlere küçük örnek vermek gerekirse;

• 1 MM ile 5 MM arasında böbrek taşınız bulunuyorsa;  1 Kutu (set) kullanımı ortalama olarak 8 gün sizi götürecektir.

• Eğer ki böbrek taşı ortalama olarak; 8 MM ila 10 MM arasındaysa 2 (set) kutu kullanımı 16 gün götürecektir. 

• En büyük böbrek taşları boyutunda olan 10 MM ila 15 MM arasında böbrek taşı olan kişiler; Eşkina taşını 3 (set) kullanılması faydalı olacaktır. 

Genellikle 3 kutu sonrası tedavi ihtiyacı oluşabilmektedir. Bazen, bazı taşlar yavaş eriyebilmektedir. 3 kutu kullanıldıktan sonra röntgen çekilmesi sağlıklı olacaktır. Doktorunuza danışıp, bilgi verdikten sonra sizleri muayene etmesi oldukça önemlidir. Bu noktada bünyenizde taş bulunup, bulunmadığını veya taşın ne durumda olduğunu teyit edebilirsiniz. Bazı durumlarda taşınız erimiş olabilmektedir. Faydasını görmemeniz durumunda da doktorunuzun direktiflerini yerine getirmeniz oldukça ehemmiyet taşıyacaktır. 

 Eşkina Balık Taşı Ne Kadar Kullanılmalı?

En önemli husus balık taşı tozu veya balık taşının limon suyu ile birlikte dinlendirilerek sabahları uykudan uyanıldığında aç olarak içilmesi. Eşkina taşı içildikten sonra gerekli yapılması gereken talimatları uygulamak tedaviniz için yeterli olacaktır.

Bir Cevap Yazın